[INFO] Jak pomóc VIXX wygrać 1. miejsce w programach muzycznych? + linki do streamów

W celu znalezienia konkretnej informacji 
polecamy używać skrótu klawiszowego [ctrl + F].

GŁOSOWANIE ONLINE:

THE SHOW:

Aktualnie jedyną „darmową” opcją zbierania głosów w The Show jest odtwarzanie teledysku do „도원경” na stronie TUDOU poprzez kliknięcie w pomarańczowy ekran. Wyświetlenia zliczane są od północy w czwartki do południa w poniedziałki CST, wobec czego dla nas jest to okres od godziny 18 w środy do godz. 6 rano w poniedziałki.

SHOW CHAMPION:

Tutorial pokazany jest za pomocą „Dynamite”.

Głosować w Show Champion można tylko za pomocą smartfona – dla Androida głosowanie odbywa się poprzez aplikację IDOL CHAMP, do której można zalogować się poprzez konto na facebooku, Google+ lub KakaoTalk. Jeśli chodzi o użytkowników iOS, głosować można na stronie mobilnej MBC Plus.

UWAGA! Nie możemy już głosować za pomocą konta MBC Plus, ponieważ wykrywa ono naszą lokalizację.

Głosowanie odbywa się nadal w takim samym wymiarze – można oddać 3 głosy na dzień od 12AM KST we wtorki do 11.59PM KST w niedziele, czyli dla nas od godziny 17 w poniedziałki do 16.59 w niedziele.

[ANDROID]

[iOS-STRONA MBC PLUS]

Ponieważ aplikacja nie jest dostępna w kilku krajach, na stronie VIXX SUPPORT możecie pobrać plik APK i zainstalować aplikację ręcznie.

show champ-tutorial

M!COUNTDOWN:

[VOTE-MNET GLOBAL]

[VOTE-MNET JAPAN]

Według naszego czasu głosowanie rozpoczyna się w piątki o 7 rano i kończy się o 2 w nocy w poniedziałki. Jedno konto może zagłosować tylko raz na dzień. Można głosować poprzez konto mnet, facebooka oraz twittera na stronach Mnet – angielskiej i japońskiej (10 kont na jedno IP). Aby zagłosować na stronie japońskiej trzeba być wcześniej zalogowanym na stronie Mnet Global. Dodatkowo, na stronie VIXXSUPPORT możecie znaleźć tutorial jak założyć konto Mnet Japan.

Jest również inna opcja głosowania w M!Countdown i jest nią głosowanie poprzez wyszukiwarkę google, jednakże nie jest ona dostępna w Europie.

GŁOSOWANIE SMS:

UWAGA! 22 kwietnia program Music Core ponownie zmienił swoją strukturę powracając do wybierania zwycięzcy w każdym odcinku. Aktualnie 15% wyniku głosowania są to głosy SMSowe. Podczas nominacji VIXX w tym programie wysyłacie raz „빅스” lub podany numer z hashtagiem (np. #2) na numer: #0505 lub +82#0505

Dzięki przychylności koreańskich Starlights, jak i wsparcia VIXX SUPPORT mamy oficjalną informację od poniższych stacji telewizyjnych: SMSy wysłane z zagranicy nie są brane pod uwagę.

Podczas nominacji VIXX w programach muzycznych (TOP3) wysyłacie tylko RAZ “빅스” na numery:

The Show: #1119 lub +82#1199

M!Countdown: +822566 lub 00822566 (2566 jeśli jesteście w Korei)

Inkigayo: +821245 lub 00821245 (1245 jeśli jesteście w Korei)

 

PUNKTY SNS:

1. Oglądajcie teledysk VIXX – “도원경” na ich oficjalnym kanale RealVIXX na Youtube. Musicie oglądnąć CAŁY teledysk w wysokiej jakości i dźwięk nie może być wyłączony na stronie – więc możecie wyłączyć dźwięk w komputerze. Najlepiej, abyście byli wylogowani. Również kiedy będziecie pauzować, wyświetlania nie będą zaliczane. Możecie otworzyć karty “incognito” w przeglądarkach i puszczać po kilka MV. Nie możecie również klikać „replay”, bo następne wyświetlenia się nie zaliczą, ale w zamian za to, jak dodacie „도원경” do jakiejś playlisty, wszystko powinno być w porządku. Pamiętajcie też o usuwaniu ciasteczek i historii przeglądarki co jakiś czas (najlepiej co godzinę).

Tak, teledysk powinien być oglądany min. w 720p. Dlaczego? Ponieważ Gaon Chart jak i inne listy mają swój własny przelicznik wyświetleń na youtubie, do którego należą różne kryteria (zmieniają się one co jakiś czas i nie są bezpośrednio podawane publicznie).

Oglądanie z aplikacji na telefonach czy tabletach również jest liczone, lecz tak jak w wypadku oglądania na stronie nie powinno się klikać „replay”, ponieważ wyświetlenie może zostać uznane za spam. Bardzo dobrze jest w aplikacji wyszukiwać teledysk.

Aktualnie oglądanie teledysku jest najważniejsze, ponieważ tylko The Show używa hashtagów do głosowania!

PRZYKŁADOWA PLAYLISTA

2. Szukajcie “빅스” w wyszukiwarkach: Daum, Naver oraz Nate, najlepiej po zakończeniu któregoś z programów muzycznych! Róbcie to za każdym razem, kiedy chłopaki mają jakąś emisję w telewizji lub występują w programie radiowym. W ten sposób sprawicie, że informacja o zespole dotrze do większego grona publiczności w Korei.

3. Używanie hashtagów: #빅스 i #VIXX lub #도원경 i #桃源境 nie jest już tak potrzebne, ponieważ nie liczą się one nigdzie, oprócz głosowania online w The Show, o którym możecie przeczytać wyżej.

4. Lajkujcie, udostępniajcie i zostawiajcie komentarze na oficjalnym facebooku VIXX jak również retweetujcie tweety!

STREAMING

UWAGA! Aby móc streamować piosenki na koreańskich platformach muzycznych trzeba najpierw te streamy wykupić, a w tym pomaga fanbaza Starlight Lab.

Aplikacja Melon

Tutorial pokazany jest za pomocą „DamnRa”.

Aby pobrać aplikację bezpośrednio ze sklepu Google Play/App Store musicie zmienić swój kraj na Koreę Południową (tutorial na stronie VIXX SUPPORT):

[iOS]

[ANDROID]

Lub możecie pobrać plik APK ze strony VIXX SUPPORT i zainstalować aplikację na telefonie ręcznie.

Telefony z Androidem nie są w stanie samodzielnie wykupić Streaming Pass, ponieważ nie posiadają wymaganego kodu I-Pin. Potrzebna jest więc pomoc kogoś z systemem iOS, który tego kodu przy zakupie nie wymaga.

UWAGA! Melon „zalicza” tylko jedno odtworzenie na godzinę z jednego konta.

melon-tutorial

Aplikacja Genie – Genie Chart

Tutorial jest pokazany za pomocą „Error”.

Najpierw musicie się zarejestrować na stronie Genie. Musimy użyć do tego jakiegoś konta SNS (facebook, twitter lub kakao talk → tutaj możecie się zarejestrować nie używając numeru telefonu), ponieważ podczas rejestracji zwykłego konta potrzebny jest koreański numer telefonu. Na stronie głównej w miejscu przeznaczonym do logowania klikacie w ikonkę SNS przez którą chcecie się zalogować i autoryzujecie aplikację. W przypadku konta Kakao Talk musimy potwierdzacie regulamin (pierwsza kratka po prawej) i klikacie „dalej (다음)”. Wpisujecie swój nick i potwierdzacie. Teraz możecie się zalogować (로그인하기). Dalej pobieracie aplikację Genie (aby to zrobić musicie zmienić swój kraj na Koreę Południową):

[iOS]

[ANDROID]

Lub możecie pobrać plik APK ze strony VIXX SUPPORT i zainstalować aplikację ręcznie.

Po zainstalowaniu aplikacji logujecie się na swoje konto (poprzez konto SNS). Dalej postępujcie tak jak na zdjęciach poniżej. Każde zarejestrowane konto ma możliwość 3 darmowych streamów, po czym aby dalej samemu odtwarzać pełne utwory musicie mieć wykupiony Streaming Pass.
Jest jednakże również druga opcja: koreańskie Starlights wykupują streamy, które są dla nas darmowe. Wystarczy, że będziecie śledzić na twitterze takie konta jak: @V_SupportStaffs lub @_VPROJECT, które przekazują dalej linki właśnie do takich streamów. Jeśli jesteście zalogowani na stronie Genie, to wystarczy, że wejdziecie w taki link (sprawdźcie koniecznie czy macie włączoną opcję wyskakujących okienek, ponieważ player Genie otwiera się w nowym oknie), po czym na stronie klikacie w bloczek otwierający player Genie i zobaczcie czy piosenka będzie odtwarzana w całości – jeśli widnieje tylko 1 minuta, oznacza to, że link już wygasł (po prawej stronie playera możecie zobaczyć ile zostało dostępnych odtworzeń).

UWAGA! Genie Chart „zalicza” tylko jedno odtworzenie na godzinę z jednego konta.

genie

Aplikacja Bugs

Tutorial jest pokazany za pomocą „Error”.

Aby pobrać aplikację bezpośrednio ze sklepu Google Play/App Store musicie zmienić swój kraj na Koreę Południową:

[iOS]

[ANDROID]

Lub możecie pobrać plik APK ze strony VIXX SUPPORT i zainstalować aplikację ręcznie.

Po otworzeniu aplikacji wchodzicie w „ustawienia (설정)” i następnie klikacie w „zaloguj/dołącz (로그인/회원가입)”. Rejestrujecie się poprzez wasze konto na facebooku lub e-mail. Dalej postępujcie wg zdjęć.

UWAGA! Bugs „zalicza” tylko jedno odtworzenie na godzinę z jednego konta.

bugs

Aplikacja Soribada

Tutorial ukazany jest za pomocą „Dynamite”.

UWAGA! Aplikacja nie rozdaje już darmowych streamów (tak jak jest to pokazane poniżej), więc trzeba je od razu wykupić. Soribada również „zalicza” tylko jedno odtworzenie na godzinę z jednego konta.

Cały proces rejestracji jak i odtwarzania znajdziecie poniżej. Aby pobrać aplikację bezpośrednio ze sklepu Google Play/App Store musicie zmienić swój kraj na Koreę Południową:

[iOS]

[ANDROID]

Lub możecie pobrać plik APK ze strony VIXX SUPPORT i zainstalować aplikację ręcznie.

 soribada_tutorial

 

Gaon Chart

Tutorial jest pokazany za pomocą „Eternity”.

Oglądajcie teledysk do „도원경” poprzez stronę Gaon Chart na Youtube oraz YinYueTai (na stronie zielony przycisk ukazujący się pod odnośnikiem do YT).

1 wyświetlenie = 1 punkt SNS.

gaon

Po zakończeniu oglądania możecie podzielić się teledyskiem na facebooku, twitterze itd. dodając hashtagi.

 KUPOWANIE GŁOSÓW (The Show):

Program The Show oprócz głosowania na żywo w formie SMSowej, ma również opcję głosowania poprzez Laifeng (15% wszystkich głosów), gdzie głosy się kupuje. Wiemy, że nie jest to najlepszy sposób na wygraną, ale jednak jest to oficjalne głosowanie, o którym nie warto zapominać. Głosować poprzez Laifeng można na dwa sposoby – przez aplikację dostępną na system iOS i Android  (opłata jest w naszej walucie) lub poprzez stronę Laifeng, która wymaga chińskiego rachunku bankowego/chińskiej karty kredytowej. Tutorial jak głosować poprzez aplikację możecie znaleźć na stronie VIXXSUPPORT, jednakże bardziej opłacalną opcją jest składka na głosy poprzez fanbazę VIXX SUPPORT oraz Starlight Lab – dostajemy więcej głosów za tę samą kwotę. Jeżeli wy również chcecie się dorzucić, wszelkie informacje na bieżąco znajdziecie w odnośnikach.

LINKI DO STREAMÓW:

THE SHOW (8PM KST):

[STREAM-LAIFENG]

[STREAM-1]

[STREAM-2]

[STREAM-3]

[STREAM-4]

SHOW CHAMPION (7PM):

[STREAM]

M!COUNTDOWN (6PM KST):

[STREAM-1]

[STREAM-2]

MUSIC BANK (5PM KST):

[STREAM]

MUSIC CORE (3:45PM KST):

[STREAM]

INKIGAYO (12:10PM KST):

[STREAM-1]

[STREAM-2]


SR+CR+PLIKI APK: VIXX Support Team + _VPROJECT | SR: fyeah-vixx | PL: Neshi @ VIXX Poland
Reklamy